Lista aktualności Lista aktualności

Hubertus Andrychowski

W dniu 5.11.2018r. w Leśnictwie Inwałd przy Kapliczce św. Huberta myśliwy KŁ „Beskid” Andrychów Krzysztof Mikołajko przy udziale miejscowych leśników Jacka Folgi i Jerzego Malczyka zorganizował dla uczniów i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Zagórniku Hubertusa Andrychowskiego. Hasło wiodące spotkania to „Kultura łowiecka częścią kultury narodowej”.

Po hubertowskiej  mszy świętej celebrowanej przez kapelana myśliwych beskidzkich ks. Adama Ciapkę, wykład na temat historii łowiectwa w Polsce i jego roli w ochronie przyrody wygłosił członek Naczelnej Rady Łowieckiej kol. Rafał Malec. Leśniczy Jacek Folga przedstawił zasady gospodarki leśnej i korelację między leśnikami i myśliwymi. Odbyły się też: konkurs rozpoznawania sygnałów łowieckich, pogoń za lisem i pokazy jazdy konnej zorganizowane przez miejscową stajnię „Hucuł”. Całość zwieńczona została biesiadą  myśliwską.

I ja tam byłem, miód i mleko piłem, a co widziałem i słyszałem to tu opisałem.

 

                                                                                               J. M. Potocki


Monitoring w lasach

Monitoring to nowy sposób na walkę ze szkodnictwem leśnym.

Na terenie Lasów Państwowych w miejscach szczególnie narażonych na kradzieże drewna, zaśmiecanie (dzikie wysypiska śmieci) oraz wjazd pojazdami mechanicznymi (kłady, motocykle, samochody terenowe) instalowane są kamery monitorujące. Miejsca takie oznaczone są tablicami informacyjnymi.